ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Byliśmy tam

Jacob Aue Sobol - wernisaż wystawy w Leica Gallery Warszawa [wideo] Ivan Sitsko

2013-10-26
10 komentarzy
97
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jacob Aue Sobol - wernisaż wystawy w Leica Gallery Warszawa [wideo]
Lidia Popiel i Jacob Aue Sobol, wernisaż wystawy "Arrivals And Departures" w Galerii Leica
Wernisaż Jacoba Aue Sobola, towarzyszący otwarciu nowej Leica Gallery, przyciągnął wczoraj prawdziwe tłumy. Na miejscu zjawił się również sam autor. Polecamy naszą relację!

W piątek 25 października w Leica Gallery na Mysiej 3 odbył się wernisaż wystawy fotografa Magnum Photos Jacoba Aue Sobola. W nowej przestrzeni wystawienniczej powieszono prace z cyklu "Arrivals And Departures". Co ciekawe, na wystawie pojawiło się 14 niepublikowanych wczesniej zdjęć.

"Arrivals And Departures to niezwykła podróż z Moskwy do Pekinu. Pociągiem. Przez Mongolię. Spotkani po drodze ludzie i ich świat. Tysiące kilometrów azjatyckich pejzaży. Brutalność i erotyzm. Intymność i poczucie zagrożenia. Po prostu bardzo mocne fotografie" - tak opisują wystawę organizatorzy.

Podczas wernisażu można było również kupić albumy Jacoba Aue Sobola: "Tokyo" oraz stworzony przy współpracy z Andersem Petersenem, trudno dostepny ostatnio "Venis". Była to więc wyjątkowa okazja by zdobyć album z dedykacją autora. Kolekcjonerzy z grubszym portfelem będą mogli z kolei nabyć wielkoformatowe wydruki prezentowane podczas wystawy.

Magazyn Digital Camera Polska jest patronatem medialnym wystawy, nie mogło nas więc zabraknąć wczoraj na miejscu. Polecamy naszą fotorelację oraz wideo - zaskoczony tak liczną widownią Sobol, stwierdza, że w Danii ciężko jest wyobrazić tyle ludzi odwiedzających wernisaż. Z wideo dowiecie się też skąd pochodzi nazwisko fotografa.

Jacob Aue Sobol otwiera wystawę "Arrivals and Departures"

Jacob Aue Sobol (Magnum Photos) opowiada o swojej wystawie "Arrivals and Departures" i nowych projektach. Autor zaprasza też wszystkich na spotkanie autorskie, które odbędzie się 26 października o godzinie 18:00

Zdjęcia z wernisażu wystawy Jacoba Aue Sobola

Zobaczcie co działo się wczoraj w dawnym budynku cenzury na Mysiej 3!

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl