ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Google zamyka Panoramio Jan Wodziński

2016-10-11
3 komentarzy
18
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Google zamyka Panoramio
Oparty na mapach "wirtualny fotoprzewodnik" - serwis Panoramio - zostanie zamknięty przez Google 4 listopada

W związku z rozwojem Map Google oraz funkcji "Local Guides" przeznaczonej dla osób, które robią zdjęcia swojemu otoczeniu i udostępniają je w Mapach, Google zdecydowało definitywnie zakończyć działalność serwisu Panoramio - spełnia się więc zapowiedź, która pojawiła się już dwa lata temu. Działająca od 2005 roku witryna była jednym z pierwszych miejsc, gdzie fotografowie zamieszczali na mapie świata zdjęcia swojego autorstwa - jedynym warunkiem była ich "geograficzna użyteczność", która była weryfikowana przez administratorów. Te same funkcje spełniają obecnie wspomniane Mapy Google, które stały się niejako "wirtualnym atlasem świata".

Fotografie zamieszczone przez użytkowników Panoramio, którzy połączyli swoje konta z kontami Google zostaną przetransferowane do Albumu Google w pełnej rozdzielczości. Osoby, które nie łączyły kont, zachowają dostęp do swoich zdjęć zamieszczonych w serwisie do listopada bieżącego roku. Użytkownicy Panoramio, którzy zdecydują się na całkowitą rezygnację z usług oferowanych przez Google, mogą pobrać swoje pliki poprzez usługę Takeout.

Gigant z Mountain View zachęca jednak użytkowników do dalszego korzystania z jego rozwiązań i skorzystanie z podobnej do Panoramio funkcjonalności "Local Guides".

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl