ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Spotkanie z Chrisem Niedenthalem

2015-04-15
1 komentarzy
12
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Spotkanie z Chrisem Niedenthalem
Zapraszamy na spotkanie z Chrisem Niedenthalem, autorem najsłynniejszych kadrów z PRL-u

Spotkanie z Chrisem Niedenthalem, jednym z najbardziej docenianych fotoreporterów w Europie, odbędzie się 16. kwietnia o godzinie 18:00 w Księgarni Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim na rogu ulic Marszałkowskiej i Hożej (Hoża 29/31) w Warszawie. Rozmowę poprowadzi Agata Czarnacka, dziennikarka i filozofka. Punktem wyjścia do dyskusji będzie pierwszy kompleksowy wybór zdjęć fotografa: "Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973-1989".

Album "Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973–1989" jest niezwykłym fotoreportażem dwóch ostatnich dekad PRL-u. Na ponad trzystu fotografiach widać różnorodne i charakterystyczne aspekty minionego ustroju: zbuntowany tłum na ulicach, kilometrowe kolejki i puste półki, zomowców, prominentów, wizytę papieża i pielgrzymki. W książce ukazane są najsłynniejsze kadry Chrisa Niedenthala – zdjęcia-symbole, jak na przykład opancerzony transporter pod kinem Moskwa na tle billboardu z Czasem Apokalipsy – ale także rzadko publikowane zdjęcia artysty. Album ukazuje peerelowską codzienność, ówczesną modę, kanciaste samochody, stragany, bazary. Obrazy z Polski dopełniają zdjęcia z Czechosłowacji, Bułgarii, NRD, Rumunii, Jugosławii, Węgier i ZSRR. Książkę rozpoczyna słowo wstępne Jerzego Pilcha, wielkiego miłośnika fotografii Niedenthala, dla którego zdjęcia artysty to nie tylko zamknięta w kadrze codzienność, ale przede wszystkim niezwykła opowieść o życiu.

Chris Niedenthal urodził się w Wielkiej Brytanii w rodzinie polskich emigrantów. W swojej karierze współpracował z wieloma znanymi magazynami, m.in. Newsweek, Time, Forbes i Der Spiegel. Jako pierwszy zagraniczny reporter fotografował strajk stoczni w Gdańsku. W 1986 roku Niedenthal został laureatem World Press Photo za portret przywódcy węgierskich komunistów Jánosa Kádára. Jest uważany za autora najsłynniejszych w historii zdjęć z bloku wschodniego.

Strona wydarzenia: FB

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl