ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Wszyscy Jesteśmy Fotografami - spotkanie z Rafałem Milachem

2015-03-23
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - spotkanie z Rafałem Milachem
"Photobook, czyli książka fotograficzna" - spotkanie z cyklu "Wszyscy Jesteśmy Fotografami", tym razem z Rafałem Milachem

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu dla miłośników fotografii "Wszyscy Jesteśmy Fotografami vol. 3", które odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 marca o godz. 18:00 w warszawskim barze Studio w Teatrze Studio, PKiN. Gościem będzie Rafał Milach, tematem: "Photobook, czyli książka fotograficzna"!

Czym właściwie jest książka fotograficzna i czemu zawdzięcza swój sukces w ostatnim czasie? Dlaczego dzisiaj fotograf bez książki nie czuje się artystą kompletnym? Jak i czy książka fotograficzna definiuje rynek fotografii i czy jest tylko przejściową modą czy obiektem, który był zawsze gdzieś w pobliżu? Jak zmienił się rozkład sił na linii fotograf - wydawca i czy fotograf musi stać się jednoosobową instytucją? Nie obiecuję odpowiedzieć na wszystkie z tych pytań, ale warto się nad nimi wspólnie zastanowić, żeby przybliżyć się do medium jakim jest książka fotograficzna dzisiaj.

Rafał Milach - fotograf i twórca książek. Absolwent ASP w Katowicach oraz ITF w Opawie (Republika Czeska) - obecnie wykładowca na tej uczelni. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są książki “The Winners” (2014), “Black Sea of Concrete” (2013) i “7 Rooms” (2011). W 2012 r. Czytelnia Sztuki opublikowała książkę “W samochodzie z R” - zapis podróży Rafała wokół Islandii z pisarzem Huldarem Breiðfjörðem. Wystawy indywidualne, m.in. w C/O Berlin i Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Stypendysta MKiDN, Magnum Foundation, Fundacji World Press Photo i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat ważnych nagród w konkursach World Press Photo, Pictures of the Year International, Photography Book Now oraz Paris Photo/Aperture Foundation PhotoBook Awards. Współzałożyciel międzynarodowego kolektywu Sputnik Photos. Prace w kolekcjach Kyosato Museum of Photographic Arts w Japonii, Brandts i C/O Berlin.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl