ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Piąte spotkanie z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami"

2014-11-25
0 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Piąte spotkanie z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami"
fot. Igor Omulecki, „Persis-01”, 2013
Kolejne, już przedostatnie spotkanie z serii "Wszyscy jesteśmy fotografami". Gościem będzie Igor Omulecki

W ramach cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami", 26 listopada o godz. 18:00 w barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się piąte spotkanie, tym razem z Igorem Omuleckim. Temat wieczoru brzmi: "Porządek w świecie fotografii, czyli czy potrzebujemy definicji".

Nieustannie staramy się opisywać i definiować otaczający nas świat. To samo dotyczy fotografii i jej gatunkowego zróżnicowania. Czy potrzebne są nam definicje, aby rozumieć fotografię? Czy sami twórcy potrzebują określenia zjawisk i postaw towarzyszących fotografii? W trakcie spotkania zostaną przywołane konkretne fotografie i ich interpretacje. Prowadzący zwróci uwagę na problemy dotyczące definiowania gatunkowego poszczególnych prac i artystów. Zakładając przy tym zarówno perspektywę odbiorcy fotografii, jak i samego twórcy.

Więcej o wydarzeniu: FB

Igor Omulecki - jego twórczość fotograficzna jest bardzo zróżnicowana gatunkowo od paradokumentu do prac konceptualnych. W ostatnich latach tworzy dzieła związane z Naturą, Rodziną i analizą struktur. Są to próby uchwycenia natury szerszego porządku. Omulecki podkreśla, że medium fotograficzne jest dla niego narzędziem oraz inspiracją samą w sobie. Absolwent PWSFTviT w Łodzi, wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie. Jego prace wystawiane były m.in. w Barbican w Londynie, The Centre for Contemoprary Art w Tel Avivie, Matadero w Madrycie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl