ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Warsztaty Magnum Photos na łódzkim Fotofestiwalu

2014-04-08
1 komentarzy
26
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Warsztaty Magnum Photos na łódzkim Fotofestiwalu
Alex Webb, fot. Rebecca Norris Webb
W trakcie tegorocznego Fotofestiwalu odbędą się ekskluzywne warsztaty z czołowymi fotografami Agencji Magnum, Alexem Webbem i Rebeccą Norris Webb oraz spotkania i przegląd portfolio z ekspertami współpracującymi z tą renomowaną agencją

Fotofestiwal zaprasza na dwa rodzaje warsztatów. Pierwsze to Magnum Masterclass - ekskluzywne czterodniowe warsztaty mistrzowskie z Alexem Webbem i Rebeccą Norris Webb z agencji Magnum Photos. Odbędą się w dniach 1-4 czerwca i przeznaczone są dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Drugie, Magnum Professional Practice, obejmują spotkania oraz przegląd portfolio z ekspertami współpracującymi z Agencją Magnum. Tematem spotkań będzie współczesny rynek fotografii światowej, świadome budowane własnej kariery i kierowanie rozwojem zawodowym. Warsztaty przewidziane są na 6 i 7 czerwca. Szczegóły uczestnictwa w warsztatach Magnum znajdziecie poniżej.

Magnum Masterclass

Liczba uczestników: 18 osób
Kiedy: 1-4 czerwca 2014 (podsumowanie warsztatu / przegląd prac – 5 czerwca 2014)
Gdzie: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź
Termin zgłoszeń: 12 maja 2014
Termin ogłoszenia wyników: 21 maja 2014
Informacji udziela: Fiona Rogers, e-mail: fiona.rogers@magnumphotos.com
Opłata: 600£ (≈ 3000 zł)
 

Magnum Masterclass - Alex Webb & Rebecca Norris Webb

Warsztat przeznaczony jest dla zaawansowanych amatorów i fotografów profesjonalnych. Będzie składał się z dwóch części: indywidualnej pracy w terenie i wspólnej edycji prac. Każdy z uczestników będzie pracował nad jednym wybranym tematem, pod okiem Alexa i Rebecci. Celem warsztatu jest stworzenie spójnej serii prac. Obok codziennej praktyki fotograficznej uczestnicy będą szkolić się w edycji zdjęć i przygotowaniu ich do druku. Dowiedzą się także, jak przygotować się do pracy w obcym terenie, jak fotografować w kulturach innych niż własna i jak, dzięki odpowiedniej selekcji, stworzyć spójny i mocny przekaz. Zdobędą podstawową wiedzę o tym, jak pracować z projektantami książek, z edytorami magazynów, czym różni się fotografia w książce od tej na ścianie oraz jak projekty długoterminowe mogą ewoluować w książkach i na wystawach.

Spośród uczestników Alex Webb oraz Rebecca Norris Webb wybiorą jedną osobę, której zaproponują współpracę z British Journal of Photography. Prace wszystkich uczestników będą prezentowane podczas Fotofestiwalu (5.06.2014) na pokazie slajdów prowadzonym przez Alexa i Rebeccę Webb.

Wymagania: Uczestnicy muszą wykazywać się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie fotografii, dobrze znać swój sprzęt oraz być gotowi do robienia zdjęć. Wymagane jest posiadanie własnego sprzętu (aparat cyfrowy, karta pamięci i laptop). Zaleca się, aby wszyscy potencjalni uczestnicy zapoznali się z pracami Alexa Webba, które są dostępne na stronie www.webbnorriswebb.co

Szczegóły: Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu do dnia 21.05.2014 r. W przypadku odwołania warsztatów, co najmniej 2 tygodnie przez datą rozpoczęcia, a koszty uczestnictwa będą zwracane.

Opłata: 600£ (≈ 3000 zł) obejmuje: warsztaty, pomoc zespołu Fotofestiwalu, przekąski i napoje podczas sesji w sali wykładowej, karnet wejściowy na Fotofestiwal; opłata nie obejmuje: dojazdu, zakwaterowania i pełnego wyżywienia. Za zgłoszenie pobierana jest kwota depozytowa w wysokości 40£ (≈200zł). W razie zakwalifikowania stanowi ona część opłaty. W przeciwnym przypadku kwota ta będzie zwracana.

Rekrutacja: na podstawie przesłanych projektów fotograficznych wraz z opisem i biografią Formularz aplikacyjny: https://magnumphotos.wufoo.com/forms/magnum-workshop-finding-your-vision/

Prowadzący:

  • Alex Webb rozpoczął pracę jako zawodowy fotoreporter w 1974 r., do Magnum Photos wstąpił 2 lata później (1976 r.). W połowie 1970 r. zajął się fotografowaniem amerykańskiego południa, dokumentując życie małego miasteczka. Rozpoczął także pracę na Karaibach i w Meksyku. Jego prace były prezentowane m.in. w Walker Art Center w Minneapolis, Museum of Photographic Arts w San Diego, International Center of Photography w Nowym Yorku, Muzeum Sztuki Współczesnej w San Diego czy Whitney Museum of American Art w Nowym Yorku. Wydał siedem książek. www.webbnorriswebb.co, www.magnumphotos.com, lens.blogs.nytimes.com, webbnorriswebb.wordpress.com
  • Rebecca Norris Webb opublikowała trzy książki o tematyce fotograficznej, w których bada skomplikowane relacje między ludźmi a światem przyrody: Szkło pomiędzy nami, Violet Isle: duet fotograficzny z Kuby (z Alexem Webb’em) oraz My Dakota, w której przeplata fotografie i opisy z jej rodzinnych stron, Dakoty Południowej. Ta ostatnia została wybrana jako jedna z najlepszych książek o fotografii w 2012 roku przez Photo District News, Photo-Eye oraz Times. Swoje prace publikowała w The New Yorker, National Geographic, Le Monde Magazine. Ich druga wspólna książka, Memory City, zostanie opublikowana w czerwcu 2014 r.

Magnum Professional Practice

Liczba uczestników: 40 osób
Kiedy: 6-7 czerwca 2014
Gdzie: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź
Termin zgłoszeń: 12 maja 2014
Termin ogłoszenia wyników: 21 maja 2014
Informacji udziela: Fiona Rogers, e-mail: fiona.rogers@magnumphotos.com
Opłata: 200 £ (≈1000 zł) cena zawiera obiad
 

Magnum Professional Practice - spotkania i przegląd portfolio

Zaistnienie w świecie przemysłów kreatywnych jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Dlatego Agencja Magnum postanowiła stworzyć cykl szkoleń dla fotografów umożliwiający zdobycie cennych wskazówek funkcjonowania na fotograficznym rynku. Cykl Professional Practice został zaprojektowany tak, aby dostosowywać się do wciąż zmieniającego się rynku. Dwudniowe seminarium to szansa na spotkanie kluczowych osób pracujących w branży wydawniczej, komercyjnej, i kulturalnej. Magnum chce wykształcić kolejne pokolenie dobrze przygotowanych fotografów. Pierwszy dzień to seria wykładów, w których eksperci, zaangażowani w pracę w różnych sektorach zajmą się takimi tematami jak: pozyskiwania dotacji, organizowanie wystaw, poszukiwanie agenta, publikacje. Specjaliści związani z Magnum Photos przedstawią wszystkie kroki, jakie współczesnego fotografa nakierują na drogę sukcesu. Drugi dzień poświęcony będzie indywidualnym przeglądom portfolio w małych grupach.

Zaproszeni eksperci:

  • Louise Clements – dyrektor artystyczna QUAD – Centrum Sztuki Współczesnej i Filmu oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii FORMAT www.derbyquad.co.uk, www.formatfestival.com
  • Tristan Lund – dyrektor i kurator Galerii Fotografii Michael Hoppen w Londynie www.michaelhoppengallery.com
  • Stuart Smith – ekspert w dziedzinie wydawniczej, pracował w Architectural Assocation i wydawnictwie Phaidon. Obecnie właściciel wydawnictwa GOST www.smith-design.com, www.gostbooks.com
  • Tim Paton – dyrektor działu promocji Agencji Magnum

Opłata: 200£ (≈ 1000 zł) obejmuje: warsztaty, pomoc zespołu Fotofestiwalu, przekąski i napoje podczas sesji w sali wykładowej, karnet wejściowy na Fotofestiwal; opłata nie obejmuje: dojazdu, zakwaterowania i pełnego wyżywienia. Za zgłoszenie pobierana jest kwota depozytowa w wysokości 40£ (≈200zł). W razie zakwalifikowania stanowi ona część opłaty. W przeciwnym przypadku kwota ta będzie zwracana.

Formularz aplikacyjny: https://magnumphotos.wufoo.com/forms/magnum-professional-practice/ Lista osób zakwalifikowanych pojawi się na stronach Magnum oraz Fotofestiwalu w połowie maja.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl