ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Praktyka

Sztuka błyskania - okno na świat

2017-06-28
1 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sztuka błyskania - okno na świat
Zobacz, jak światło przepuszczone przez stare okno oraz historyczny kostium stworzyły nastrojowy portret

Fotograf ślubny i portrecista Brett Harkness wykonał to zdjęcie w starym zakładzie dla obłąkanych w Liverpoolu w trakcie jednego z prowadzonych przez siebie kursów. "Czasami lubię przepuścić światło przez szybę - im jest ona starsza i bardziej porysowana, tym dziwniejsze pozwala stworzyć oświetlenie" - mówi Brett. "Zależało nam na stworzeniu nieco upiornego zdjęcia, dlatego sfotografowaliśmy modelkę Jen Brook w dawnej pralni, ubraną w suknię ślubną z 1910 roku. Na zdjęciu widoczne jest światło wpadające przez okno. Chcieliśmy jednak również stworzyć cień przez oświetlenie sylwetki dziewczyny z wnętrza pomieszczenia. Wywołuje go, niemożliwa do dostrzeżenia na zdjęciu, czasza modelująca z założonym plastrem miodu".

Brett miał pewien kłopot z ustawieniem Jen w odpowiedniej pozie, ponieważ chciał, by stała ona w obrębie okna, dlatego eksperymentował z różnymi sposobami ułożenia rąk modelki. "Strumień światła z czaszy modelującej rozlewał się zbyt szeroko. Dlatego na lampę założyliśmy jeszcze plaster miodu. Na plecach Jen widoczne jest efektowne światło, które ładnie wyodrębnia ją z tła. Poza stworzeniem oświetlenia konturowego, czaszę modelującą wykorzystaliśmy jeszcze do rozświetlenia dolnej części sukni, odbijając od ściany nieco światła emitowanego przez lampę".

Więcej zdjęć Bretta Harknessa można obejrzeć na stronie brettharknessphotography.com

Aranżacja
oświetleniaNiekonwencjonalny sposób oświetlenia,
wykorzystujący jedną lampę świecącą przez
szybę, pozwolił Brettowi wyczarować
niezwykle sugestywny portret.1. Czasza modelująca
z plastrem miodu. Umieszczona z boku modela,
aby utworzyć w pomieszczeniu
dodatkowe cienie. Plaster miodu
pozwolił ograniczyć rozlewanie się
światła na boki.

2. Zestaw lamp błyskowych.
Główne źródło światła
wpadającego przez okno starej
pralni. Sfatygowana szyba
stworzyła niezwykle nastrojowe
światło.


3. Modelka. Aranżacja
oświetlenia nadała modelce
gotyckiego wyglądu i podkreśliła
fakturę starej sukni ślubnej.
Brett wykorzystał następujące
parametry ekspozycji: f/7,1,
1/250 s, ISO 320.
Aranżacja oświetlenia Niekonwencjonalny sposób oświetlenia, wykorzystujący jedną lampę świecącą przez szybę, pozwolił Brettowi wyczarować niezwykle sugestywny portret. 1. Czasza modelująca z plastrem miodu. Umieszczona z boku modela, aby utworzyć w pomieszczeniu dodatkowe cienie. Plaster miodu pozwolił ograniczyć rozlewanie się światła na boki. 2. Zestaw lamp błyskowych. Główne źródło światła wpadającego przez okno starej pralni. Sfatygowana szyba stworzyła niezwykle nastrojowe światło. 3. Modelka. Aranżacja oświetlenia nadała modelce gotyckiego wyglądu i podkreśliła fakturę starej sukni ślubnej. Brett wykorzystał następujące parametry ekspozycji: f/7,1, 1/250 s, ISO 320.
Aranżacja oświetlenia
Niekonwencjonalny sposób oświetlenia, wykorzystujący jedną lampę świecącą przez szybę, pozwolił Brettowi wyczarować niezwykle sugestywny portret.
1. Czasza modelująca z plastrem miodu. Umieszczona z boku modela, aby utworzyć w pomieszczeniu dodatkowe cienie. Plaster miodu pozwolił ograniczyć rozlewanie się światła na boki.
2. Zestaw lamp błyskowych. Główne źródło światła wpadającego przez okno starej pralni. Sfatygowana szyba stworzyła niezwykle nastrojowe światło.
3. Modelka. Aranżacja oświetlenia nadała modelce gotyckiego wyglądu i podkreśliła fakturę starej sukni ślubnej. Brett wykorzystał następujące parametry ekspozycji: f/7,1, 1/250 s, ISO 320.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl