ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Apple Photos już dostępne Antoni Żółciak

2015-04-09
3 komentarzy
21
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Apple Photos już dostępne
Photos, nowa aplikacja Apple, która zastąpi Aperture i iPhoto, doczekała się oficjalnej premiery

Apple przestało wspierać rozwój Aperture w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy właśnie kalifornijski koncern zapowiedział też koniec iPhoto - aplikacji mniej zaawansowanej, przeznaczonej nie do edycji RAW-ów, a kierowanej raczej do przeciętnego użytkownika.

Photos, z kolei, ma być uniwersalnym programem dla każdego fotografującego. Pozwoli nie tylko na segregację i organizację kadrów, ale również na ich wywoływanie - w tym też edycję zdjęć zapisanych w formacie RAW. Podobnie jak w wersji mobilnej, stacjonarne Photos również dzieli zdjęcia na kilka różnych folderów. Pojawiają się tu ponadto nowe narzędzia do obróbki (od opcji kadrowania, przez ustawienia ekspozycji, po efekty graficzne) czy synchronizacja z bibliotekami iCloud.

Użytkownicy, którzy nie będą w stanie przekonać się do Photos, mogą korzystać z Aperture nawet na najnowszej wersji OS X. Należy jednak liczyć się z brakiem aktualizacji do aplikacji.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl