ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Metz składa wniosek o upadłość Antoni Żółciak

2014-11-21
21 komentarzy
46
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Metz składa wniosek o upadłość
Znany, wręcz legendarny, producent uniwersalnych lamp błyskowych i akcesoriów, Metz, złożył wniosek o bankructwo

Firma Metz, wśród fotografów znana z produkcji n.in. systemowych lamp błyskowych, zajmuje się nie tylko wytwarzaniem sprzętu fotograficznego, ale również urządzeń RTV - przede wszystkim telewizorów. Nic, jak dotychczas, nie wskazywało na problemy w przedsiębiorstwie, choć na rynku foto, już do dawana nie widzieliśmy wyróżniającego się na tle konkurencji produktu tej marki. Jeszcze rok temu obchodzono 75-lecie istnienia firmy. Problematyczna okazała się natomiast zmiana modelu działalności, według którego Metz miał koncentrować się na segmencie i klientach klasy premium. Kierunek ten miał pomóc Metzowi w zwalczaniu skutków kryzysu gospodarczego.

W chwili obecnej sytuacja jest dosyć jasna - Metz złożył wniosek o upadłość, o czym informowano oficjalnie m.in. na łamach Reutersa. Wskutek decyzji pracę może stracić ok. 600 osób.

Warto przy tym zaznaczyć, że firma w dalszym ciągu zamierza działać na rynku. "Chcemy dbać o biznes i, jednocześnie, uratować tyle posad, ile zdołamy", zapewnia Joachim Exner, przedstawiciel Metza.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl