ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Hasselblad H5X - nowy korpus średnioformatowy Antoni Żółciak

2014-09-09
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Hasselblad H5X - nowy korpus średnioformatowy
Hasselblad pokazał właśnie H5X - średnioformatowy aparat, będący następcą H4X. Nowość zyskuje sporo funkcji znanych z modelu H5

Hasselblad informuje, że model H5X będzie oferował przynajmniej taką samą współpracą ze ściankami producentów trzecich, jak poprzednia wersja - H4X. Będzie też kompatybilny z obiektywami HC i HCD. H5X jest zgodny z technologią True Focus, będzie współpracować z wizjerami HVD 90x, HV 90x, HV 90x-II i HVM, zyskał też nieco zmodyfikowaną konstrukcję. Jak wyczytamy w informacji prasowej, Hasselblad H5X to sprzęt działający nie tylko z większością cyfrowych ścianek dostępnych na rynku, ale również z tymi, które oparto o nośniki analogowe.

Według Hasselblada, H5X jest sprzętem idealnym dla dotychczasowych użytkowników H1, H2, H2F i H4X, z wytęsknieniem oczekujących funkcjonalności znanej z H5. Może również służyć jako zapasowy korpus dla osób pracujących na H5D. 

Aparat, zasilany litowo-jonowym akumulatorem o pojemności 2900 mAh, mierzy 144 x 110 x 88 milimetrów przy wadze 830 gramów. Sugerowana cena detaliczna korpusu Hasselblad H5X wynosi 4595 euro w wersji bez wizjera i 5795 z wizjerem.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl