ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Miejski krajobraz - industrialne kompleksy po zmroku

2013-06-27
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Miejski krajobraz - industrialne kompleksy po zmroku
Róbcie świetne zdjęcia terenów fabrycznych po zmroku (fot. Simon Butterworth).
Industrialny krajobraz, który tworzą fabryki, elektrownie, czy ciepłownie może wyglądać na zdjęciach zniewalająco. Zobaczcie jak te obiekty uchwycić po zmroku!

Elektrownie czy elektrociepłownie nie są zazwyczaj motywem poszukiwanym wśród fotografów miejskiego krajobrazu. Fotograf Simon Butterworth nie rozumie, dlaczego ludzi nie interesują industrialne kompleksy. "W swoim czasie odwiedziłem wiele znanych i wielokrotnie wyróżnianych budowli, jednak muszę przyznać, że żadna z nich nie zbliża się nawet na krok do olśniewającego krajobrazu rafinerii sfotografowanej po zmroku. Oczywiście nikt nie chce takich miejsc w swoim sąsiedztwie, ale nocą prezentują się one przepięknie i mają w sobie niesamowity fotograficzny potencjał. Kluczem w fotografowaniu takich obiektów jak ten jest czas i chodzi zarówno o wybór pory roku, jak i dnia. Kłęby dymu dobrze wyglądają w chłodny zimowy wieczór, najlepiej prawie bezwietrzny".

"Powinniście fotografować ok. godziny po zachodzie słońca, gdy na niebie jawi się jeszcze delikatna kolorowa poświata. Jeżeli zaczniecie wcześniej, będzie zbyt jasno i trudno będzie dobrze dobrać parametry ekspozycji. Jeżeli zaczniecie za późno, zapadnie zmrok i światła stworzą irytującą pomarańczową dominantę, a szum stanie się jeszcze większym problemem".

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Najlepiej robić zdjęcie w stronę zachodzącego słońca, dzięki temu będzie widać jeszcze delikatną kolorową poświatę.
  • By uniknąć problemów z ochroną, znajdźcie miejsce jak najbardziej odległe, użyjcie teleobiektywu i w razie potrzeby wykadrujcie w programie graficznym.
  • W zdjęciu krajobrazowym takim jak to kluczem było wyraziste zadymione niebo. Najlepiej gdy jest czyste lub lekko tylko zachmurzone.
  • Jeżeli chodzi o kompozycję, utrzymajcie ją tak prostą, jak to tylko możliwe, w przeciwnym razie ryzykujecie przeładowanie sceny.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl